Počuli ste už niekedy o oxidatívnom strese? Pre telo je skutočne nebezpečný, pretože môže spôsobiť viaceré zdravotné problémy, vrátane chronických ochorení. Vo všeobecnosti ide o akúsi nerovnováhu medzi tvorbou voľných radikálov a schopnosťou organizmu neutralizovať ich pomocou antioxidantov.

Práve to je dôvod, prečo je nevyhnutné chrániť sa pred oxidatívnym stresom. Ako na to? Existuje viacero spôsobov, no pre dosiahnutie efektívnych výsledkov je dôležité dodržiavať tieto odporúčania pravidelne a dlhodobo. Prinášame vám top spôsoby na ochranu pred oxidatívnym stresom, ktoré sú skutočne veľmi účinné a zaručene pomôžu aj vám.

Strava bohatá na antioxidanty

Svoje zdravie podporíte hlavne tým, že sa zameriate na stravu, ktorú konzumujete. Pokiaľ uprednostníte potraviny bohaté na antioxidanty, ako je ovocie, zelenina, orechy či semená, ochránite svoje bunky pred poškodením a zároveň bude vaše telo schopné neutralizovať voľné radikály.

Výživové doplnky

Áno, je to tak. Aj výživové doplnky vám môžu pomôcť ochrániť telo pred oxidatívnym stresom. Odporúčaný je napríklad výživový doplnok Allicor, ktorý je od výrobcu Naturvita. Obsahuje cesnakovú sušinu a je pripravený spôsobom, ktorý dokáže zabezpečiť maximum pôvodných látok čerstvého cesnaku.

Redukujte svoj stres

Ak sa chcete úspešne vyhnúť oxidatívnemu stresu, je nevyhnutné redukovať svoj stres. Pokiaľ budete neustále v napätí, je viac než pravdepodobné, že oxidatívnemu stresu sa jednoducho nevyhnete. Skúste preto redukovať stres, napríklad pomocou meditačných a dýchacích cvičení. Okrem iného, skvelým spôsobom je aj fyzická aktivita. Tá dokáže zlepšiť cirkuláciu krvi, zvýšiť hladinu kyslíka v tele a podporiť aj tvorbu antioxidantov. To všetko vedie k lepšej ochrane voči oxidatívnemu stresu.