S letom sa objavuje veľa nástrah. Zistíme, že sa hanbíme vyzliecť do plaviek, pretože vianočných kíl naviac sme nezbavili ani po pol roku. Hneď z prvej návštevy bazénu či z posedenia večer vonku na chalupe si prinesieme zápal močových ciest. A cesta na dovolenku je hororovým zážitkom, pretože nás prenasleduje extrémna únava. Poďte si nájsť pre tieto situácie vhodných pomocníkov.

Do plaviek krajšie

Nikdy nie je pozde urobiť niečo pre svoju postavu a vlastne aj pre svoje zdravie. Že už ste v plavkách mesiac? To vôbec nevadí. Poďte využiť leto k tomu, že vyformujete svoju postavu. Chudnutie len pokiaľ ide o klesajúcu ručičku váhy nestačí. Musíme schudnúť aj na centimetre, a to predovšetkým v páse. Na iných častiach tela zas oceníme svaly. Zbavíme sa tuku, vyformujeme svaly, ktoré sú potom najlepším spaľovacom tukov.

K tomu sa ako ideálny pomocník hodí doplnok stravy Karnitín+Chróm. L-karnitin má schopnosť napomáhať formovaniu svalstva. Pre podporu jeho účinku je nutné cvičiť, ale s jeho podporou to bude jednoduchšie, pretože má schopnosť zamedzovať predčasne únave svalového aparátu. Vďaka L-karnitinu je telo schopné získavať energiu z tukov, vrátane podkožných vrstiev.

Chróm je druhou dôležitou zložkou tohoto prípravku. Laicky sa mu prisudzuje schopnosť znižovať chuť na sladké. Odborníci to povedia inak. Chróm je súčasťou tzv. glukózo-tolerančného faktoru a pomáha udržovať normálnu hladinu glukózy v krvi.

Dajte si brusnice proti zápalu močových ciest

Brusnice nie sú práve bežnými bobuľovinami našich záhrad. Ak ich máme rýchlo spracovať, často ich zavárame. S cukrom sú však už na močové cesty nevhodné, pretože je to práve cukor, ktorý podporuje kvasinkové a iné infekcie. Ak chceme využívať účinné látky z brusníc na infekcie močových ciest, je dobré ich užívať v podobe vhodného doplnku stravy. V lekárni Greenlike kúpite doplnok stravy Brusnice.

Na cestách bezpečnejšie

V lete cestujeme viac a hlavne dlhšie trasy, na ktoré nie sme navyknutí. Často tiež k presunom využívame noc. Mikrospánok a únava sú ale častými príčinami nehôd. Popíjanie kávy v aute však môže byť rovnako nebezpečné a znižovať našu pozornosť. Dajte si kofeínový životobudič inak – ako doplnok stravy Kofex, ktorý ponúka koncentrovaný kofeín pre udržanie pozornosti v tabletkách.

TIP: Všetky zmienené doplnky stravy vyrába česká spoločnosť Naturvita a na Slovensku ich distribuuje Happy Trade. Kúpite ich v online lekárni Greenlike.