Dnes na trhu nájdeme dva druhy paliet, ktoré sú určené ako doplnok k prepravným kontajnerom a boxom. Prvým druhom sú drevené palety, ktoré so sebou však nesú veľa nevýhod oproti druhému typu paliet, a to plastovým. Plastové palety sa stávajú inovatívnym a praktickým riešením, ktoré so sebou prináša množstvo výhod.

Dnešná doba so sebou prináša moderné, no zároveň ekologicky priaznivé produkty. Medzi nich patria tiež plastové palety, inak povedané euro palety, ktoré sú 100% recyklovateľné, a tým sa stávajú ekologickým produktom. Plastové palety sú oproti dreveným výhodnejšie. Prečo je to tak?

Drevené palety so sebou prinášajú nevýhody, ktoré so sebou prinášajú niekoľko problémov. Preto ľudia vymysleli niečo, čo tieto nevýhody odstráni, a tým sú palety z recyklovateľného plastu. Plastová paleta má oproti drevenej dlhšiu životnosť a z dlhodobého hľadiska sú viac efektívnejšie. Dokonca, existujú rôzne typy plastových paliet, ktoré sa rozlišujú najmä svojimi rozmermi, hmotnosťou a využitím. Výber je len na vás!

Drevené palety obľubujú škodcovia, a preto je potrebné ich špeciálne ošetrenie. Za to, palety z plastu sú odolné aj voči korózií a nepriaznivým podmienkam. Plastové palety sú oproti dreveným niekoľkokrát ľahšie. Vďaka svojej hmotnosti a zároveň vysokej nosnosti sa tak ľahko využijú dokonca aj pri leteckej doprave.

Čo sa týka čistenia plastových paliet, euro paleta je hygienická, a tak sa jednoducho čistí. Plastové palety sú tiež svojou konštrukciou stabilné a pevné, a tak sa nemusíte báť ich mechanického poškodenia.

Euro palety a ich široké využitie

Plastové, euro palety nájdu skutočne široké využitie v rôznych odvetviach priemyslu. Ich využitie nájdeme najmä v logistike, v obchodoch, v skladoch, v automobilovom priemysle, pri leteckej doprave, v maloobchode či dokonca aj vo farmaceutickom a potravinárskom priemysle. Ich nedostatku využitia sa tak jednoznačne nemusíte obávať a vašej spoločnosti zaručia jednoznačne praktické využitie.

V prípade, že ste sa našli v niektorom zo spomínaných sektorov, v ktorom majú plastové palety využitie, našli ste riešenie pre zlepšenie vašej firmy. Plastové palety sa vám skutočne odvďačia svojimi výhodami a praktickým využitím, ktoré neoľutujete. Tak neváhajte a vyberte tie pravé palety pre vašu firmu a spoločnosť už dnes!

Hygienická plastová paleta Maestro

Plastové palety
Hygienická plastová paleta

Plastová paleta RackPal

Euro palety jsou lehčí než ty dřevěné
Šedá plastová euro paleta