Kuny, potkany, ale aj myši sú škodcovia, ktorí neraz znepríjemnia život obyvateľom rodinných domov. Ak žijete na dedine a v okolí máte poľnohospodárske družstvá, alebo susedov, ktorí majú hydinu, s týmito škodcami musíte počítať.

Ako sa ich ale účinne zbaviť, aby vám neznepríjemňovali život?

Rozmiestnenie otravy

Už podľa trusu, ktorí máte na svojej záhrade, viete odhadnúť o akého škodca sa jedná. Ak zistíte, o akého škoda sa jedná, zájdite do špecializovaných obchodov, kde kúpite otravu na konkrétny druh škodcov. Odporúčame ju umiestniť na miesta, kde ste našli trus škodcov. Je vysoká pravdepodobnosť, že práve na tieto miesta sa škodcovia vrátia.

Ak si nie ste istý a nechcete nič podceniť, odporúčame vám kúpiť si fotopasce FOXCAM, ktoré vám pomôžu uistiť sa, či ste správne odhadli škodcov a kde sa najčastejšie pohybujú. Rizikovými miestami sú stodole, šopy, staré drevenice, ale aj povaly.

Živolovné pasce

Ak nechcete škodcov zabíjať, ale nechcete, aby vám znepríjemňovali život, kúpte si kvalitné živolovné pasce na kuny a celkovo na škodcov. Pomôžu vám odchytiť zviera bez toho, aby ho pasce zranili. Jedná sa o humánny spôsob odchytu škodcov a čudovali by ste sa, ale sú účinné takmer okamžite. Stačí škodcov nalákať na dobroty a pasce za vás všetko spravia. Nezraníte ich, ale ich bezpečne odchytíte.

Plašiče a odpudzovače

Na rôznych škodcov máte dnes možnosť kúpiť špeciálne plašiče a odpudzovače. Napríklad na holuby sú vhodné hroty proti vtákom. Na kuny napríklad špeciálne plašiče, ktoré môžete umiestniť pokojne aj do auta. Pracujú na frekvencii, ktorú my nevnímame, ale kuny áno.

Ak vám preto pravidelne prespávali mačky alebo kuny pod kapotou, použite plašičky.

Je jedno, akým spôsobom odstránite škodcov. Dôležité je mať poriadok v šope, na povale a snažiť sa chrániť tieto miesta pred škodcami, ktoré by sa vám tam mohli natrvalo usadiť.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *