Tlačiarne sú dôležitou súčasťou kancelárií a domácich kútikov. Ak ale chceme, aby plnohodnotne fungovali, potrebujeme kvalitné tonery. Ak sa ale neviete zorientovať v ponuke tonerov, poradíme vám, ako sa v nich zorientovať a vybrať si tie správne.

Originálne tonery sú najkvalitnejšie

Ak potrebujete kvalitné tonery, ktoré nevysychajú a vydržia veľmi dlho, odporúčajú sa originálne tonery. Vyrábajú ich známe značky, ktoré okrem tonerov vyrábajú aj tlačiarne. Originálne tonery má značka Xerox, HP, Samsung, Canon, OKI a mnohé ďalšie. Jedinou nevýhodou týchto tonerov sú vyššie ceny. Sú však najkvalitnejšie a ak chceme naozaj 120% spoľahlivosť tlače, neodporúča sa šetriť na toneroch.

Kompatibilné tonery

Jedná sa o lacnejšie tonery. Sú kvalitou veľmi podobné originálnym tonerom, len sú výrazne lacnejšie. Zo všetkých ponúkaných tonerov sú najpredávanejšie, najmä kvôli vysokej kvalite a prijateľnej cene. Odporúčajú sa práve do domácich tlačiarní. Originálne sú zase vhodnejšie do firemných tlačiarní, na úrady, kde je potrebná vysoká kvalita tlače.

Ak hľadáte do svojej HP tlačiarne nové náplne do tlačiarne HP, uprednostňujte kompatibilné tonery.

Renovované tonery

Poslednými tonermi, ktoré sú u nás dostupné, sú renovované tonery. Nájsť ich môžete aj pod názvom repasované tonery. Sú to tonery, ktoré boli znovu naplnené novým kvalitným tonerovým práškom. V podstate sa pôvodná tonerová kazeta využila aj druhýkrát, a to tak, že sa opäť doplnil tonerový prášok a toner bol opäť použiteľný v tlačiarni.

Sú zo všetkých tonerov najlacnejšie a využívajú ich predovšetkým rodiny, ktoré chcú ušetriť, no zároveň potrebujú mať zapojenú tlačiareň práve kvôli občasnému tlačeniu potrebných dokumentov – faktúr, školských prác a podobne.

Vždy pri výbere tonerov zohľadňujte aj to, akú máte tlačiareň. Tonery vyberajte podľa značky a aj podľa typu. Poznáme dva typy tlačiarní – laserové a atramentové. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *