Leto je už nenávratne preč a na ďalšie letné dni strávené slnením pri mori si budeme musieť ešte nejaké mesiace počkať. V závere tohto roka však začnú cestovné kancelárie uverejňovať na svojich web stránkach ponuky letných dovoleniek 2020 a ak patríte k tým, ktorí si objednávajú dovolenku takto v predstihu, skôr, ako cestovné kancelárie uverejnia nové ponuky, prečítajte si rady, ako sa pri výbere letnej dovolenky nepopáliť.

V akom termíne by ste chceli ísť na dovolenku?

Mnohí dovolenkári sa po návrate nesťažujú len na zlé stravovacie služby, ale predovšetkým na absenciu bazénov, príliš slané more, veľké vlny, špinavé more, neudržiavané pláže, ale aj veľké horúčavy. Niektoré veci sa dajú ovplyvniť, počasie však nie. Ak chcete byť preto po návrate z dovolenky spokojní, vyberte si termín, kedy cca by ste chceli ísť. Ak túžite ísť na dovolenku mimo letnej sezóny, ideálne na prelome septembra a októbra, uprednostňujte skôr destinácie ako Egypt, kde je najobľúbenejším dovolenkovým strediskom Hurghada. Vyskúšajte aj Turecko, Tunisko, Spojené arabské emiráty, Maroko a pod.

Každý má ako takú predstavu, kedy by si chcel ísť oddýchnuť k moru. Na základe termínu si potom vyberajte destináciu.

Ako to bude so stravou?

Viaceré rodiny neriešia stravovanie a zabezpečujú si ju sami. Napríklad rodiny cestujúce do Chorvátska to berú ako samozrejmosť. Čoraz častejšie si však rodiny objednávajú last minute, resp. first minute so stravou. Ak chcete chodievať na výlety a chcete vyskúšať aj miestne reštaurácie a kuchyňu, odporúčame skôr polpenziu. To sa však hodí skôr mladým slobodným bezdetným párom, resp. staršiemu páru. Ten, kto si rád dopraje bohaté porcie jedál, by si mal rezervovať dovolenku s all inclusive.

Každý má iné požiadavky. Predtým, ako si ale budete zajednávať dovolenku, si zistite čo-to o kuchyni danej krajiny, aby ste po príchode do tejto krajiny neboli sklamaní.

Napsat komentář