Červený, hnedý, vínový, ružový. Sila rúžu nespočíva len v jeho farbách a odtieňoch, ktorých je na trhu nespočet. Je tiež o jeho nánašaní. Aj o tom je umenie make-upu a sila vašej zvodnosti. Ako si teda správne rúžovať pery?

Každá žena chce zmyselný úsmev. Umožní vám to odtieň rúžu, ktorý pristane vašej pokožke. Akým chybám sa je lepšie vyhnúť?

Nezabudnite na podklad

Predtým, ako si pery narúžujete, myslite tiež na starostlivosť o ne. V prvom rade sa si urobte píling pomocou scrubu na pery, následne ich hydratujte vhodným krémom alebo balzamom a naneste na ne mejkap.

Lesk v kombinácii s výraznou farbou

Ak ste sa rozhodli pre červený a výrazný rúžlesku na pery sa jednoznačne vyhýbajte. Platí totiž, že matné pery vyzerajú lepšie.

Tmavá kontúrka

Ďalšie faux pas v líčení je použitie príliš tmavej kontúrky. Platí, že kontúrka by mala mať rovnaký odtieň ako samotný rúž.

Neprirodzené rozširovanie pier

Mnoho žien s uzšími perami chce docieliť efekt plnosti tak, že pery líči za linku alebo mimo nej. Následne pery vyzerajú neprirodzene. Preto ich vždy rúžujte po jej vonkajšej línii.

Prehnané oblúčiky

Pri rúžovaní pier ženy robia tú chybu, že sa snažia ich oblúčiky prílišne vytvarovať. Výsledný efekt vyzerá príšerne. Znova platí, že pery sa rúžujú po ich prirodzenej línií.

Narúžované zuby

Pozor si pri rúžovaní dávajte aj na zafarbené zuby. Ako sa tejto chybe vyhnete? Keď si narúžujete pery, obliznite si ukazovák a odstráňte z rizikových partií rúž. Narúžované pery potom otlačte do papierovej vreckovky a prepudrujte ich transparetným púdrom.

Menej je viac

Ak ste oblečená výstredne, máte výrazne líčenie, radšej nepoužívajte žiarivé odtiene rúžov. Aj v tomto prípade totiž platí, že menej je viac. Ak to preženiete, namiesto “Wau” efektu dosiahnete úplný opak.

Ako sa vám návod pozdáva? Máte aj vy nejaké tipy ohľadom rúžov, o ktoré by ste sa chceli podeliť?

Napsat komentář