Tlačiarne sú súčasťou všetkých kancelárskych priestorov. Pomáhajú nám dokument z počítača dostať do tlačenej podoby. Aby však tlačiarne dokázali fungovať, je potrebné kupovať kvalitné tonery, ktoré prinesú 120% kvalitu tlače a ktoré ani po párdňovom nepoužívaní nevyschnú.

Ako si teda vybrať dobrý toner, aby tlačiareň dobre tlačila?

Aký typ tlačiarne máte?

Na začiatok je dôležité ujasniť si, aký typ tlačiarne máte. V ponuke tlačiarní nájdete laserové tlačiarne a atramentové tlačiarne. Z tohto dôvodu je potrebné si zistiť, či máte laserovú tlačiareň, alebo atramentovú, aby ste vedeli, či si máte nové tonery vyberať z ponuky laserových alebo z ponuky atramentových.

Ak preto hľadáte dobré tonery Konica Minolta, zistite si najprv, či ich máte hľadať v ponuke laserových, alebo v ponuke atramentových.

Originálne tonery

Originálne tonery sú zo všetkých tonerov najkvalitnejšie a najspoľahlivejšie. Využívajú ich predovšetkým firmy do svojich kancelárskych priestorov. Presvedčiť vás môže ich vysoká kvalita tlače, avšak odradiť vás môže ich vysoká cena. Originálne tonery vyrábajú a predávajú predovšetkým firmy, ktoré vyrábajú aj známe značky tlačiarní.

Ak vám nevadí, že si za tonery priplatíte, odporúčame vám práve originálne. Ak chcete šetriť, uprednostnite kompatibilné tonery.

Kompatibilné tonery

Ak potrebujete nové balenie tonerov OKI, hľadajte ho v ponuke kompatibilných tonerov. Jedná sa o tonery, ktoré vyrábajú alternatívne firmy. Z tohto dôvodu nie sú tieto tonery také drahé a sú cenovo prístupné aj pre rodiny, ktoré potrebujú mať domáce pracovne s výkonným počítačom a tlačiarňou.

Renovované tonery

Ako už z názvu vyplýva, nejedná sa o nové tonery. Sú to tonery, ktoré sa po minutí tonerového prášku opätovne naplnili novým tonerovým práškom, čo im umožnilo byť opätovne používanými.

Zo všetkých tonerov sú najmenej kvalitné.

Ak chcete, aby vaša tlačiareň tlačila dobre, vyberte si buď kompatibilné tonery, alebo originálne tonery.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *