V moderných novostavbách sa navrhnú minimálne dve kúpeľne – jedna väčších rozmerov, jedna menšia pre hostí. Tí, ktorí bývajú v panelákoch na byte, si nemôžu dovoliť rozšíriť kúpeľňové priestory a tak sa budú musieť uskromniť aj s tou malou, čo majú. 

Ak vás ale čaká kompletná rekonštrukcia kúpeľne, poradíme vám, ako si túto malú kúpeľňu zariadiť, aby vám v nej nič nechýbalo a mali ste tam všetko potrebné.

Veľkoformátové obklady a dlažba

Ak chcete malú kúpeľňu zariadiť štýlovo a vkusne a zároveň ju opticky zväčšiť, odporúčame vám pri výbere nových obkladov a dlažby vyberať veľkoformátové obklady a dlažbu, ideálne svetlých farieb. Odporúčame klasické biele obklady so vzorom mramoru, sivé, zlaté, béžové, marhuľové, hnedé. Takéto svetlé obklady miestnosť presvetlia a zároveň opticky zväčšia.

Vyberte si LED zrkadlá do kúpeľne

Súčasťou kúpeľní sú nepochybne aj zrkadlá nad umývadlami. Aby vaša nová kúpeľňa vyzerala štýlovo, vkusne, nadčasovo, skúste namiesto klasického zrkadla uprednostňovať štýlové LED zrkadlá do kúpeľne. Spolu so zrkadlom získate aj štýlové osvetlenie celého rámu zrkadla, čím rozsvietite len tú časť kúpeľne, ktorú považujete za veľmi dôležitú najmä ráno.

Uprednostnite vaňu

Aj keď sprchové kúty sú dnes praktické a niektoré zaberajú aj menej miesta, vane sú predsa len praktickejšie. Ak nemáte inú možnosť, kúpte si rohové vane. Klasické vane sa vám ale do kúpeľne krásne zmestia. V prípade, že máte malé deti, poprípade plánujete rozšíriť svoju rodinu, vaňu využijete skôr ako sprchový kút. Predstavte si malé dieťa kúpať v sprchovom kúte. Prakticky nemožné! Ak budete chcieť, z vane si môžete spraviť sprchový kútik. Ako? No predsa tak, že si namontujete vaňové zásteny. Moderné vaňové zásteny dokážu chrániť zvyšok kúpeľne a jej zariadenie od prskajúcej vody pri sprchovaní. Stačí len zatiahnuť a z vane si spravíte sprchový kút.

Závesné kúpeľňové skrinky/ nábytok

Aby ste ušetrili priestor, odporúčame kupovať vodeodolné závesné kúpeľňové skrinky, resp. nábytok, ideálne z MDF dosiek bielej farby. Takýto nábytok vám bude pasovať k akejkoľvek farbe obkladu a dlažby. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *