Výber tej správnej školskej tašky môže byť niekedy veľmi náročný. Vedia o tom rodičia detí po celom svete. Zatiaľ čo v minulosti sa vôbec nedbalo na dizajn alebo zdravie dieťaťa, dnes už vieme, že oba tieto faktory zohrávajú veľmi dôležitú úlohu pri výbere toho správneho školského batohu. Ako sa však zoorientovať v obrovskom trhu rôznych prevedení a dizajnov? Kde nájsť zaručenú kvalitu?

Na čo dbať pri výbere školskej tašky pre vašu ratolesť?

V prvom rade je veľmi dôležité nájsť správneho výrobcu, ktorý je overený a má na konte veľa spokojných a zdravých detí, ktorých nebolia chrbátiky. Presne takým výrobcom je firma STIL. STIL je kvalitná firma, ktorá pôsobí na trhu už niekoľko rokov a vyrába ergonomické a odľahčené školské tašky, ktoré sú navyše overené lekármi. Bonusom tiež je, že perfektne sedia na chrbte, netlačia, majú praktické členenie vnútorného priestoru, bezpečnostné reflexné prvky, poriadne zipsy, pevné polstrovanie z priedušného materiálu, popruhy, ktoré netlačia na ramená i vystužené, tvarovo stále dno z pevného materiálu. Takéto kvalitné školské tašky môžete zakúpiť len u firmy STIL, ktorý dlhoročne rodičmi obľúbený a deťmi schválený výrobca.

Pri výbere dobrej školskej tašky je dôležitý aj vek vášho dieťaťa!

Dieťa v každom veku potrebuje od svojej školskej tašky niečo iné. Prváci potrebujú hlavne pohodlnú tašku, ktorá nebráni ich zdravému vývoju chrbtice. Tretiaci potrebujú napríklad praktické členenie vnútorného priestoru, viac reflexných prvkov, alebo tiež popruhy, ktoré nebudú tlačiť na ramená. Pre piatakov je vhodné zase niečo úplne iné. Tam sa kladie dôraz hlavne na priedušné materiály tašky, členenie vnútorného priestoru, reflexné prvky ale aj na dizajn batohu.

Školské tašky pre prvákov by mali teda hlavne disponovať 3D chrbtovým systémom, ktorý rešpektuje vývoj a detskú postavu. K zásadným parametrom tašky do školy pre prváka patrí ergonomický chrbát, hrudný pás, nastaviteľné popruhy i šikovné členenie a tým pádom vyvážené rozmiestnenie vecí vnútri školského batohu a na jeho stranách.

Školské tašky pre tretiakov zakúpené od značky STIL sú vždy tou správnou voľbou. Hlavným dôkazom je technológia, ktorú používajú. Tá je výsledkom ich dlhodobých vedomostí, vyplývajúcich so spolupráce s odborníkmi.

Školské tašky pre piatakov by mali disponovať hlavne originálnymi farbami a dizajnom. V tomto veku si deti už totiž potrpia na dizajnové kúsky, ktoré sa im páčia. Kolekcia školských tašiek od firmy STIL pre piatakov obsahuje široké spektrum druhov, farieb a vzorov vhodných a prijemnych, ako pre dievčatá, tak aj pre chlapcov. Motívy, farebné kombinácie a doplnky sú nadčasové a kreatívne, ale zároveň vkusné a elegantné.

Z tohto pestrého výberu si teda ľahko vyberú nielen rodičia ale aj detičky.