Každé mesto a obec sa najviac činí v predvolebnom období, kedy nasľubuje aj nemožné a počas celého volebného obdobia tieto sľuby nesplní. Ľudia si to však pamätajú a spočítajú im to v ďalšom volebnom období. Viete ale, do čoho by obce a mestá mali investovať najviac peňazí?

Do kvalitného verejného osvetlenia

Verejné osvetlenie patrí k najdrahším výdavkom miest a obcí. Jeho zabezpečenie však nesmú zanedbávať. Ak by v niektorých častiach miest a obcí chýbalo verejné osvetlenie, zvýšila by sa kriminalita, bola by ohrozená bezpečnosť chodcov a bola by ohrozená aj bezpečnosť vodičov.

Ak chcú obce a mestá zabezpečiť kvalitnejšie verejné osvetlenie, odporúčame im zamerať sa na LED verejné osvetlenie.

Do detských ihrísk a ich údržby

Voľné plochy sa menia na staveniská, nakoľko nedostatok nových nehnuteľností cítiť takmer v každom meste. Obce a mestá by sa však mali zamerať predovšetkým na výstavbu nových detských ihrísk a ich údržby. V letných mesiacoch sa odporúča pravidelné kosenie a nátery atrakcií. V zime zase čistenie ihrísk od veľkého množstva snehu.

Do vybudovania cyklistických chodníkov

Téma nedostatku cyklistických chodníkov je aktuálna vo viacerých mestách a obciach aj tento rok. Cyklisti totiž jazdievajú po chodníkoch, kde nebezpečne ohrozujú chodcov.

Okrem kvalitného verejného osvetlenia, výstavby detských ihrísk a ich údržby by mali obce a mestá investovať do vybudovania cyklistických chodníkov. Chodci, autá, ale aj cyklisti by tak mali vlastné cesty, kde by ich nikto neohrozoval.

Ak chcú obce a mestá vytvoriť obyvateľom ideálne podmienky na život, okrem kvalitného osvetlenia, dostatku detských ihrísk a nových cyklistických chodníkov by mali dbať na kvalitu ciest, ktoré majú v osobnom vlastníctve. Väčšina chodníkov a ciest je po zime rozpadnutých, zničených, s množstvom výtlkov. Teraz v lete je ten správny čas na opravu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *