Ak vlastníte víkendovú chatu v horách, resp. na okraji lesa, určite sa už neviete dočkať, ako budete tráviť víkendy a voľné dní práve tu. Leto je v mestách neznesiteľné a viaceré rodiny vlastniace byty hľadajú útočisko práve vo víkendových drevených chatách v horách.

Ak si chcete pred oficiálnym začiatkom prázdnin zútulniť víkendovú chatu, poradíme vám pár šikovných trikov.

1. Umiestnite hrnčeky a krčahy na plot

Ak máte okolie záhrady ohradené dreveným plotom, poradíme vám, ako ho skrášliť. Okrem nového náteru odporúčame na jednotlivé diely dreveného plota zavesiť zaujímavé vzorované nové hrnčeky a krčahy. Odporúčame keramické alebo smaltové hrnčeky s ľudovými motívmi typickými pre danú oblasť. Ak sa vám tento nápad nepáči, odporúčame vám tieto nové dekorácie umiestňovať na drevené police do interiéru, poprípade nad moderné krbové vložky.

2. Investujte do pevnejších kovaných košov na drevo

Vo víkendovej chate nesmie chýbať moderný krb, resp. kvalitné krbové vložky. Ak ale máte krb, automaticky tak musíte mať krbové náradie a koše na drevo, ktoré vám uľahčia prikladanie. Odporúčame vám vyberať si predovšetkým kované koše na drevo, ktorú sú ručne vyrábané. Sú pevné, stabilné a dostatočne veľké na to, aby sa vám do nich vošlo viac dreva.

3. Dajte si pred krb vlnené kusové koberce

Aj keď sa v lete prídete do hôr príjemne schladiť, môže sa stať, že večer po západe slnka budete musieť zakúriť v krbe. Pre dotvorenie atmosféry vám odporúčame dokúpiť nové vlnené koberce, ktoré keď umiestnite pred krb, môžete si tam večer s partnerom/ partnerkou ľahnúť a vychutnávať si pohodu.

4. Zaveste nové závesy na okná

Aby vaša víkendová chatka vyzerala útulnejšie, skúste staré závesy vymeniť za modernejšie z kvalitného ľanu. Odporúčame ľanové závesy s ľudovými výšivkami. Ideálnou kombináciou je béžový ľan a červené výšivky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *