Nesnažte sa prispôsobiť svoju kuchyňu kuchynskej linke, ktorú niekde kúpite. Správny prístup je opačný. Najlepším riešením je vždy kuchyňa na mieru.

Čo si pod kuchyňou na mieru predstaviť?

Kuchyňa na mieru musí splniť dve základné, a nie vôbec ľahko realizovateľné požiadavky. V prvom rade sa musí prispôsobiť priestoru, do ktorého ju zamýšľame dať. Kuchyňa je presne ten priestor, kde každá zbytočná špára a medzera vedie k veľkým problémom. Ide o miestnosť, ktorú chceme udržovať v najdokonalejšej čistote, pritom je najcitlivejšia na znečistenie. Nesprávne navrhnutá kuchyňa vedie k neporiadku v kuchyni, k ťažkej či nemožnej údržbe, no môže skončiť aj znehodnotením samotnej kuchynskej linky.

Druhá požiadavka na kuchyňu na mieru súvisí s potrebou prispôsobiť ju našim potrebám. Ergonomicky, dostatočným miestom, typom odkladacieho priestoru aj dizajnom. Premýšľajte, ako si svoju kuchynskú linku predstavujete vzhľadom k jej zakomponovaniu do štýlu obytného priestoru aj bytu ako celku. Zamyslite sa ako a v čom budete variť a na čom servírovať. Niekedy vychádzame z už kúpeného vybavenia kuchyne, inokedy stojíme na začiatku cesty a máme voľnejšie ruky. Aj tak však musíme detailne uvažovať nad tým, aké priestory a vybavenie kuchynskej linky budeme potrebovať.

Trendy pre kuchyne áno, avšak s mierou

Aj nábytok podlieha trendom. Investícia do kuchynskej linky je však obrovská. Nechceme ju meniť čo päť ani desať rokov. Určite je preto dobré uvažovať o nadčasovosti riešenia, ale taktiež nad kvalitou, ktorá síce niečo stojí, no našu kuchynskú linku zachová v kondícii desiatky rokov. Kuchyňa na mieru nám to dokáže ponúknuť.

Cestou k dokonalej kuchyni je dobré kuchynské štúdio

Hotové linkové zostavy bez možnosti úprav, lacné kuchynské linky, aj kuchyne z nábytkových „hypermarketov“ nie sú nikdy kuchyňou na mieru. Kuchynské štúdio v Košiciach, firma WSD, vám ponúkne skúsených dizajnérov, precíznu výrobu aj spoľahlivú montáž – a presne to je cestou ku kuchyni na mieru. Od nej je to potom už len krôčik k nábytku pre otvorený obytný interiér, ale aj celý byt. A aj toto vám vo firme WSD dokážu ponúknuť, navrhnúť a na mieru zrealizovať.