Mnohí majú o oprave smartfónov zaužívané predstavy, ktoré sú ale v skutočnosti mylné. Väčšina z nich sa totiž skoro vôbec nepribližuje pravde.

Len autorizovaný servis je kvalitný

Postup opráv v servisoch mobilov je rovnaký v autorizovaných aj v neautorizovaných servisoch. Rozdiel často nájdete práve v cene. Neautorizovaný servis totiž nie je zväzovaný, vďaka čomu vám môže ponúknuť aj iné ako originálne diely, ktoré sú mnohokrát lacnejšie, ale zároveň rovnako kvalitné. Túto skutočnosť oceníte najmä v prípadoch, kedy je váš smartfón po záruke a vy potrebujete vymeniť nejakú zo súčiastok. Nie je to ale pravidlo. Aj neautorizované servisy majú k dispozícii originálne diely. Preto sa nebojte opýtať, spolu s odborníkom určite nájdete to najvhodnejšie riešenie.

Servis môže zneužiť vaše súkromné dáta

Profesionáli v servisoch rešpektujú vaše súkromie. Ak teda nedáte svoj smartfón nejakej zvláštnej firme, ktorá nemá žiadne referencie a pôsobí nevierohodne, o svoje citlivé údaje sa nemusíte obávať.

Oprava smartfónov trvá celé týždne

Ďalší mýtus, ktorý je rozšírený medzi ľuďmi. Veľa servisov vám ponúkne aj opravu na počkanie. Smartfón tak bude opravený v priebehu niekoľkých hodín. Podobnú službu vám ponúka aj servis iDoctor v Bratislave.

Nový telefón sa oplatí viac, pretože oprava je príliš drahá

Záleží, samozrejme, na konkrétnej súčiastke, ktorú potrebujete opraviť. Nemusíte sa ale obávať, že cena náhradného dielu bude rovnako vysoká ako cena za úplne nový smartfón. Opravy poniektorých modelov môžu byť nákladnejšie. Všetko závisí na značke smartfónu a na miere jeho poškodenia. Aj napriek tomu sa vám ale oprava v konečnom dôsledku vyplatí. Môžete totiž siahnuť aj po neoriginálnych dieloch, ktoré sú častokrát lacnejšie, ale rovnako kvalitné.

Ak hľadáte opravovňu mobilov, ktorá vám smartfón opraví rýchlo a efektívne, navštívte alebo zašlite svoj smartfón do servisu iDoctor v Bratislave.

Napsat komentář