Letné prázdniny sa onedlho začínajú a ak máte doma deti, určite už spriadate plány, kam pôjdete toto leto na výlety, na dovolenku, či na chatu. Ak plánujete na výlety cestovať autom, tieto veci by ste si mali brávať so sebou.

Gumová vanička do kufra

Komplet celá batožina bude uložená v kufri. Aby ste sa vyhli znehodnoteniu kufrov a prehadzovania obsahu batožiny, na výletoch vám skvele poslúžia gumové vaničky do kufra. Protišmyková vanička do kufra zabráni posúvaniu obsahu kufra a chráni poťahový materiál pred vyliatím tekutín a zašpinením. Nikdy totiž neviete, čo sa vám môže vyliať alebo vysypať v kufri. Radšej umyjete vaničku ako by ste mali potom drhnúť celý poťah kufra.

Fľašky s tekutinami

Aby ste zbytočne neničili životné prostredie, kúpte si v športových obchodoch fľašky, ktoré si budete môcť nosiť napríklad aj na výlety. Je potrebné mať so sebou v aute minimálne dva litre tekutín, aby vás neprekvapil smäd práve v tej časti, kde nie je žiadne odpočívadlo, kde by ste si mohli kúpiť vodu.

Na každého člena rodiny vezmite aspoň liter vody. V silných horúčavách to oceníte.

Šľapky na prezutie

Ak cestujete v pevnej obuvi, nezabúdajte si so sebou do auta pohodlnú vzdušnú obuv, ideálne šľapky. Ak cestujete dlhšie, počítajte s opuchmi členkov. Odporúčajú sa vzdušné šľapky, v ktorých si vyvetráte nohy a aspoň čiastočne obmedzíte opuchy nôh.

Ak ste si dali koberčeky do auta, nemusíte sa báť, žeby vám špinavé podrážky obuvi (podrážky od prachu, od piesku z pláže) zašpinili auto. Jediný, komu budú šľapky na prezutie počas cesty úplne zbytočné, bude šofér.

Niečo na zahryznutie

Do rozhorúčených áut neodporúčame dávať potraviny, ktoré sa dokážu rýchlo pokaziť. Na cesty odporúčame do misky pribaliť nakrájané ovocie, sušienky, domáci koláč. Ak vás prekvapí hlad, takto budete mať aspoň prvú pomoc.

Na výlety oceníte aj cestovnú chladničku, hroznový cukor, deku v prípade, že cestujete cez noc, tabletky na nevoľnosť a samozrejme aj slnečné okuliare.

Napsat komentář