Existuje niekoľko dôležitých minerálov pre telo. Jedným kľúčovým je zinok, ktorý hrá kľúčovú úlohu v mnohých procesoch v organizme človeka. Tento minerál má dôležitú úlohu napríklad v raste, vývine, imunitnom systéme a zdraví kože. V tomto článku sa preto pozrieme bližšie na jeho jednotlivé benefity a tiež dôvody, prečo by ste mali príjem zinku navýšiť. Je to totiž mimoriadne dôležité.

Zinok môžete prijímať aj prostredníctvom výživových doplnkov. V súčasnej dobe je vyrábaných skutočne množstvo prípravkov, ktorých úlohou je podporiť zdravie človeka. Samozrejme, v tomto prípade by ste mali myslieť na správny výber výživových doplnkov. Preto sa zamerajte najmä na zloženie a účinky daného produktu. Skvelým riešením je napríklad doplnok výživy s názvom Chrom Combi, ktorý obsahuje zinok vo veľkom množstve a dokáže tak podporiť všetky dôležité funkcie v tele.

Posilňuje imunitný systém

Jednou z mnohých benefitov zinku je skutočnosť, že do vysokej miery dokáže podporiť imunitný systém. V rámci zdravia tak hrá skutočne kľúčovú rolu. Zinok je minerál, ktorý napomáha tvoriť biele krvinky v tele. Tie sú mimoriadne dôležité z hľadiska obranyschopnosti organizmu. Okrem iného, zinok je veľmi nápomocný v boji proti chorobám a infekciám rôzneho druhu. Napomáha tvorbe protilátok, ktoré zabezpečujú ochranu tela a zdravia pred vznikom baktérií a vírusov.

Dokáže zlepšiť zrak

Vedeli ste o tom, že zinok je minerál, ktorý dokáže zlepšiť zrak? Posilňuje tak aj prevenciu očných problémov, ako je napríklad degenerácia sietnice. Zinok napomáha udržiavať zdravé očné bunky a lepšie tak absorbovať aj vitamín A, ktorý je nevyhnutný pre zrak.

Vo všeobecnosti platí, že zinok je nevyhnutný aj čo sa týka rastu a vývoja. Pomáha pri tvorbe nových buniek a tkanív, ktoré sú pre rast a vývoj priam nevyhnutné. Okrem iného, zinok tiež pomáha pri tvorbe hormónov, ktoré dokážu regulovať rast a vývoj.