Každý deň premýšľate, čo pripravíte na večeru, nech nemáte stále to isté jedlo a moc sa vám to nedarí? Zároveň by ale večera mala byť jednoduchá, rýchla a k tomu diétna a zdravá?

Večerať by sa malo 2 – 3 hodiny pred spaním, pričom ťažšie pokrmy večer radšej nejedzte alebo si ich dajte práve 3 alebo aj pokojne 4 hodiny pred spaním. Rozhodne zabudnite na obľúbený mýtus, že posledné jedlo dňa by malo byť o 17:00, ak nejdete spať o 20:00 alebo skôr. V opačnom prípade si skôr uškodíte.

Ako na zdravú a rýchlu večeru?

Všeobecne platí, že zdravá večera by mala obsahovať menej sacharidov (zemiaky, ryža, cestoviny, pečivo) ako napríklad obed, pretože čochvíľa pôjdete spať a organizmus nestihne všetky sacharidy spracovať, čo by sa prejavilo postupným nárastom váhy. To ale zase neznamená, že by ste večer nemali jesť vôbec žiadne sacharidy. Mali, ale nie toľko ako na obed. Naopak by ste mali prijať viac bielkovín (mäso, ryby, vajcia, syry, ..), ktoré sú večer ideálne.

Tipy na studenú večeru:

· zeleninový šalát doplnený syrom a k tomu celozrnný chlieb

· cestovinový šalát s kuracím mäsom alebo tuniakom

· chlieb s nátierkou (tvarohovou, syrovou, tuniakovou)

· chlieb s vajíčkom natvrdo

· chlieb s cottage či syrom

· fazuľový šalát

Prečítajte si aj ďalšie články z kategórie zdravie a životný štýl.

Tipy – rýchla a teplá večera:

· kurací rezeň na prírodný spôsob, pečený alebo grilovaný so zemiakmi

· pečená alebo dusená ryba so zeleninou a zemiaky

· grilovaná ryba so zemiakmi

· rizoto s kuracím, morčacím alebo rybím mäsom a zeleninou

· plnená cuketa mäsom a syrom

· polievka – zeleninová, fazuľová, …

· omeleta – špenátová, vaječná, zemiaková

· pohánka s tofu

Ako môžete vidieť, tak väčšinou ide o veľmi jednoduché a ľahké jedlá, takže k nim nepotrebujete zdĺhavé recepty. Zapamätajte si, že by zdravá večera by sa mala skladať prevažne z bielkovín, trošku sacharidov a tukov. Čo týka množstva, zvoľte také množstvo, aby ste sa neprejedli a zároveň nemali hlad.

Páčil sa vám tento článok? Copywriting od online agentúry TEXTO prináša nielen výsledky, ale aj praktické informácie a rady.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *