Ako pri každej väčšej investícii aj pri garážovej bráne musíte najprv zvážiť niekoľko faktorov. Garážová brána musí totiž vyzerať dobre nielen po estetickej stránke, ale mala by byť aj spoľahlivá, funkčná a bezpečná.

Aké druhy garážovej brány poznáme?

  • Sekciová brána
  • Rolovacia brána
  • Krídlová brána

Nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek druh, musíte myslieť najmä na bezpečnosť a materiál, z ktorého sú garážové dvere vyrobené.

Bezpečnostné prvky, ktorými brána oplýva

Na základe prvkov môžete posúdiť samotnú bezpečnosť brány. Základom je pádová brzda, ktorá je aktívna v tom prípade, ak sa pretrhnú pružiny. Ide o štandardný bezpečnostný prvok, ktorým by mala disponovať každá sekciová garážová brána.

Ďalší prvok dáva pozor, aby ste si pri zatváraní a otváraní brány neprivreli prsty. Ten nájdete medzi lamelami brány.

Garážová brána ako obrana voči zlodejom

Brána je častým vstupom práve u zlodejov. A práve preto by proti nim mala byť zabezpečená. Môže byť vybavená mechanickou zarážkou, ktorú nájdete u brán otváraných ručne. Mechanická zarážka sa niekedy nachádza aj na elektrických bránach. Prvok zabezpečí, že sa do vašej garáže nik nevláme ani vtedy, keď vypadne elektrina.

Pri kúpe brány sa môžete zamerať aj na ďalšie prvky, konkrétne na ochranu motora pri nájazde na prekážku. Motor by sa správne mal v prípade, že okraj brány narazí na prekážku, okamžite zastaviť a vrátiť dvere do pôvodnej polohy.

Materiálové vybavenie garážových dverí

V prvom rade by ste si mali uvedomiť, že garážovú bránu budete používať pravdepodobne hneď niekoľkokrát denne. A práve preto by dvere mali byť z kvalitného materiálu, ktorý sa vyznačuje odolnosťou a dlhou životnosťou. Za najlepšie materiály sú považované hliník a oceľ. Oceľové plechy sa zvyčajne kombinujú kvôli svojej vodivosti aj s izoláciou – polyuretánovou penou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *