Základom nášho zdravého vývoja je kvalitná strava. To isté platí aj u domácich miláčikov.

Domáci miláčikovia sú považovaní za plnohodnotných členov rodiny a ich majitelia sa im snažia kupovať kvalitné krmivo. Výber je však veľký a zorientovať sa v ponuke môže byť náročnejšie, ako si myslíte.

Ak chcete, aby bol váš domáci miláčik (mačka, pes) zdravý, poradíme vám, ako si vybrať dobré krmivo.

Zohľadňujte vek domáceho miláčika

Pri výbere kvalitného krmiva pre mačky a kvalitného krmiva pre psov zohľadňujte predovšetkým vek domáceho miláčika. Ten je totiž dôležitý najmä preto, lebo krmivo pre určité vekové kategórie obsahuje iné množstvo živín. Malé mačiatko potrebuje napríklad iné krmivo s iným množstvom vitamínov a minerálnych látok ako staršie mačky.

Má váš domáci miláčik nejaké alergie?

Kvalitné krmivo pre domácich miláčikov kupujte aj podľa aktuálneho zdravotného stavu domáceho miláčika. Ak chodievate na pravidelné prehliadky k veterinárom, nebudete mať problém s výberom krmiva. Dôležité je pozerať si dôkladne zloženie.

Ak má ale váš domáci miláčik precitlivenosť na nejaké zložky krmiva alebo potravinovú alergiu, je nutné kupovať mu hypoalergénne krmivo. Psom kupujte hypoalergénne krmivo pre psov a mačkám zase hypoalergénne krmivo pre mačky.

Ak im kúpite nekvalitné krmivo, môže to podráždiť ich trávenie a vyvolať nepríjemnú alergickú reakciu, kedy vám nebude ostávať nič iné, len ísť k veterinárovi.

Vyberajte aj podľa aktivity

Okrem veku a alergií je treba zohľadňovať aj aktivity. Ak nežijete aktívny život a váš domáci maznáčik má málo pohybu, je potrebné kupovať iné krmivo ako domácim miláčikom, ktorí žijú aktívny život – pravidelne s nimi chodíte na prechádzky, turistiky, čiže s nimi aktívne športujete.

Radšej si overte kvalitu krmiva, ako by ste mali platiť veľa peňazí za krmivo, ktoré ublíži tráviacemu ústrojenstvu vašich domácich miláčikov.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *