Vysoké letné teploty nás prekvapili už začiatkom júna. Jún je predsa prvý letný mesiac a dalo sa očakávať výraznejšie oteplenie. V týchto letných horúcich dňoch však hľadáme útechu v klimatizovaných priestoroch, pričom stačí mať kvalitnú tieniacu techniku a vzduch v interiéri bude znesiteľnejší.

Akú tieniacu techniku by ste si mali vyberať, aby ste zvládli tieto horúce letné dni?

Screenové rolety

Moderné screenové rolety sú novinku v tieniacej technike. Sú štýlové, nadčasové, dotvárajú exteriérovú časť rodinných domoch a ich prednosťou je predovšetkým vysoká efektivita tienenia. Využívajú sa predovšetkým na veľké presklené plochy a ak vlastníte reštauračné zariadenie, resp. kaviareň, môžete ich využívať aj tam.

Oceníte aj veľkú odolnosť voči silnému vetru, ktorý vás v letných dňoch môže prekvapiť najmä s prichádzajúcou letnou búrkou. Ich najväčšou výhodou je to, že vidíte von, ale dovnútra vám nebude vidieť. Látka, z ktorej sa vyrábajú tieto rolety, je totiž perforovaná.

Vonkajšie žalúzie

Ak sa vám screenové rolety príliš nepozdávajú, zaujať by vás mohlo vonkajšie žalúzie. Jedná sa o moderný spôsob tienenia, ktorý zapasuje k architektúre rodinného domu. Je to moderné tienenie, ktoré perfektne zatemní priestor, kedykoľvek budete potrebovať a umožní vám vetrať cez otvorené okno, a to aj vtedy, ak budete mať zatiahnuté. Vybrať si môžete z rôznych tvarov, farieb, ale aj z rôznych možností ovládania (motorické ovládanie, manuálne ovládanie).

V letných horúčavách oceníte kvalitnejšiu tieniacu techniku, ktorá neprepustí slnečné lúče do interiéru a neprehreje interiérový priestor. Odporúčame vám zaťahovať tieniacu techniku vždy ráno po vyvetraní. Správnym vetraním a vhodnou tieniacou technikou zabránite prehrievaniu interiéru. Keď sa vrátite z práce, v domácnosti budete mať dýchateľný vzduch.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *