Ekologicky zameraná mladá generácia dnes na rodičovstvo pozerá ako ekologickú bombu. Ekologická záťaž nebola vypočítaná iba hovädziemu dobytku, ale aj novorodencom, ktorý v prvých rokoch života potrebujú plienky. Bezplienkové metódy rozhodne nie sú pre každého a ide skôr o téma zaujímavé pre bulvár, než pre maminky a rodičov obecne. Určite však môžeme urobiť veľa pre to, aby dopad nášho materstva na životné prostredie bol čo najmenší. Trebárs používaním EKO plienok. Ten, kto vám za to raz poďakuje, budú vaše vlastné deti.

Prvé skutočne ekologické jednorazové plienky sú na svete

Prečo už dávno nie sú všetky plienky EKO? Nie je to zas tak jednoduché a predstava plienky, ktorá vyhovuje deťom, rodičom aj prírode, pretože sa celá rozloží v domácom komposte, bola až donedávna utópiou. Prírodné prebaľovanie však už existuje. Ponúka ho prvá skutočná ekologická jednorazová plienka – Moltex.

Moltex plienky sú pre bábätká od 2 kg až pre deti do 30 kg. Predávajú sa ako Newborn, Mini, Midi, Maxi, Junior a XL. Priaznivo pôsobia na pokožku a celý organizmus dieťatka, pretože neobsahujú žiadne škodlivé látky. Boli vyvinuté v Nemecku a prešli prísnym testovaním. Cieľom bolo vyrobiť jednorazovú plienku, ktorá ponúka bez kompromisu všetky výhody bežných jednorazových plienok, ale súčasne je šetrná k životnému prostrediu. Vyrábajú sa z prírodných materiálov a z biologicky odbúrateľnej celulózy z lesných stromov a s minimom gélu. Sú recyklovateľné vrátane obalu.

Doprajte dieťatku pohodlie z bambusu

Zaujímavou alternatívou ku klasickým plienkam sú české detské bambusové plienky MonPeri. Vyrábajú sa z prírodného bambusového vlákna z trvale udržateľných zdrojov. Plienky sú veľmi šetrné i k detskej pokožke. Bambus je 100% prírodný, obnoviteľný a rýchlorastúci zdroj. Má prirodzene antibakteriálne vlastnosti s pozitívnym vplyvom na detskú pokožku. Materiál z bambusu je tiež priedušný. Vďaka tomu plienky z bambusu zabraňujú vzniku zaparenia pokožky.

Nevzdávajte sa vymožeností, kupujte však tie ekologické

Detské nohavičkové plienky zjednodušili prácu maminiek a rodičov a poskytujú pohodlie aj deťom. Nemusíme sa ich vzdávať a zavádzať rôzne bezplienkové metódy, či sa vracať ku klasickým látkovým plienkam. Nie každému vyhovujú a znamenajú viac práce, a teda menej času, ktorý by sme inak mohli venovať dieťatku. Nohavičkové plienky sa dnes dajú kúpiť ekologické a z prírodných materiálov. Prospejete tak nielen trvale udržateľnému rozvoju a životnému prostrediu, ale aj svojmu dieťaťu Tomu hneď dvakrát.