Predovšetkým v podkrovných bytoch prevládá v letných mesiacoch nepríjemné teplo, ale jedná sa o neduh aj bytov v nižších poschodiach. Ak premýšľate, ako sa schladiť, nie je nič lepšie ako si zaobstarať klimatizáciu. Naozaj sa investícia do klimatizácie oplatí? V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme hneď niekoľko pádnych dôvodov.

1. Nastavíte si teplotu, akú chcete

Hlavný dôvod, prečo sa zrejme rozhodnete zakúpiť klimatizáciu, je zníženie teploty v miestnosti.Počas niekoľkých desiatok minút dokáže klíma do bytu znížiť interiérovú teplotu. Či už siahnete po zabudovanom variante, alebo mobilnej alternatíve, nastavenie optimálnej teploty je jednoduché, ani nemusíte byť zbehlí v technológiách.

Súčasný trh je rozmanitý a ponúka pestrú škálu modelov. Napríklad taká klimatizácia Samsung sa dá bez problémov prepojiť s chytrým telefónom a môžete ju tak ovládať na diaľku.

2. Znížite vlhkosť vzduchu v miestnostiach

V izbách s príliš vlhkým vzduchom sa klimatizácie určite uplatnia. Znížia totiž vlhkosť, ktorá stojí za vznikom plesní. Vytvoríte tak prijateľné prostredie pre žitie, čo ocenia hlavne alergici, ktorým prítomnosť plesní vadila. Klimatizácia funguje tak, že sa na studených lamelách výmenníka kondenzuje teplý vzduch a vzápätí voda odkvapkáva preč.

3. Zbavíte sa nečistôt, prachu a alergénov

Záverom vás poteší, že klimatizácia do bytu funguje aj ako čistička vzduchu. Rozlúčite sa teda s plesňami, baktériami, prachom, virusmi a peľom. Zariadenie je schopné poradiť si s dymom a zvieracími chlpmi. Práve už spomínané klimatizácie Samsung sú natoľko výkonné, žeodstránia až 90 % nečistôt vo vzduchu.

Dnešná ponuka je naozaj pestrá. Vybrať si môžete z rôznych variantov. Záleží však na tom, čo od klimatizácie očakávate, a potom podľa toho vyberte konkrétne riešenie.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *