Micelárna voda vzbudzuje oprávnený záujem, ale aj celý rad otázok. O tomto kozmetickom prípravku kolujú rôzne fámy, mýty a názory – niektoré pravdivé, iné menej a ďalšie vôbec. Pripravili sme pre vás odpovede na často kladené otázky, ktoré vám, ako veríme, osvetlia produkt zvaný micelárna voda.

Micelárna voda – čo to je?

Micelárna voda je univerzálny kozmetický prípravok, používaný najmä na čistenie pleti. Vyznačuje sa relatívne jednoduchým zložením a mimoriadnou účinnosťou pri čistení a revitalizovaní pokožky.

Čomu micelárna voda vďačí za svoju účinnosť?

Tajomstvom úspechu micelárnej vody sú drobné olejnaté molekuly nazývané micely. Tieto sa nachádzajú vo vodnom roztoku, pri styku s pokožkou sa aktivizujú a okamžite na seba viažu nečistoty a prebytočnú mastnotu nielen z povrchu pokožky, ale aj z jej spodných vrstiev.

Nie je micelárna voda príliš agresívna?

V žiadnom prípade nie je. Micelárne vody, respektíve micely, nenarúšajú prirodzenú ochrannú bariéru pleti, ani neprenikajú do pokožky. Neobsahujú ani vonné látky, alkoholy či iné nežiaduce a potenciálne dráždivé látky.

Pre aký typ pleti je micelárna voda vhodná?

Micelárna voda je veľmi univerzálna a neuškodí v zásade žiadnemu typu pleti. Pomáha suchej a atopickej pokožke, tak isto ale aj mastnému či zmiešanému typu pleti. Pomáha tiež ľuďom s pokožkou náchylnou na vznik vriedkov a akné.

Dokáže micelárna voda odstrániť aj make-up?

Áno, odstraňovanie zvyškov make-upu patrí k bežným činnostiam, na ktoré ženy micelárnu vodu používajú. Niektoré druhy tohto kozmetického prípravku dokonca dokážu odstrániť aj vode odolný make-up.

Môže micelárna voda nahradiť prípravky starostlivosti o pleť?

Môže, niektoré ženy dokonca v rámci starostlivosti o pleť používajú výhradne len micelárnu vodu. Ide však o záležitosť, ktorá sa musí posudzovať individuálne. V každom prípade micelárna voda dokáže nahradiť prípravky, ktoré pleť čistia, hydratujú a osviežujú.

Ako ešte sa dá micelárna voda používať?

Micelárna voda má široké využitie. Môže slúžiť na rannú očistu tváre či ako prípravok na revitalizáciu a osvieženie tváre. Micelárna voda je veľmi dobrým riešením na cesty a do prostredia bez prístupu k tečúcej vode. Používa sa napríklad pri ceste lietadlom, kde jej nanesenie na tvár bráni dehydratácii pleti.

Kde micelárnu vodu dostať?

Micelárna voda je dostupná v podstate v každej predajni s kozmetikou, dermatologicky testované prípravky sa však predávajú aj v lekárňach a e-shopoch. Osvedčená značka Bioderma aktuálne ponúka balíčky radu Sensibio H2O za výhodnú cenu. Dokonca sa môžete zapojiť do súťaže – ak vyhráte, získate micelárnu vodu Sensibio H2O na celých 5 rokov zdarma.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *