Žehlička je v domácnosti základná vec. Ako by predsa vyzeralo naše oblečenie bez nej? Žehlička dokáže pomerne jednoduchým spôsobom vyrovnávať naše oblečenie a vďaka tomu vyzerajú naše tričká či nohavice ako nové. Žehličky sú však rôzne a vie byť niekedy zložitejšie nejakú tú žehličku vybrať. Ako teda vyberať žehličku?

Vybrať žehličku nemusí byť až také jednoduché, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Každá žehlička funguje na rôznych princípoch a má vždy niekoľko funkcií, pričom každá z nich je určená pre iný typ bielizne. Ak si nie ste istí, podľa čoho žehličku vybrať,  čítajte ďalej.

Ako vybrať žehličku?

Ak chcete vybrať žehličku do vašej domácnosti mali by ste vedieť ako žehlička funguje. Žehlička je v odbornom ponímaní malé elektrické zariadenie používané na vyhladzovanie tkanín pomocou tepla, prípadne vodnej pary. Práve preto existujú tri typy žehličiek. A to suchá žehlička, naparovacia žehlička a tiež tam patrí parná žehlička. Suchá žehlička vytvára teplo, ktoré prechádza na spodok žehličky. Teplota sa pohybuje v okolí 100-200 stupňov, preto si pri práci so žehličkou treba dávať pozor, aby ste sa nepopálili. Naparovacia žehlička funguje na princípe horúcej vodnej pary, ktorá vytvára teplo na zarovnávanie oblečenia.
Pri naparovacej žehličke sa dá použiť aj parný generátor, ktorý zásobuje žehličku vodnou parou.

Vďaka parnému generátoru vieme zberať vodný kameň a zarovnávať každý záhyb na oblečení. Práve preto je potrebné dopredu vedieť na aké použitie chcete žehličku použiť a potom si vybrať. Na trhu je množstvo typov žehličiek, rôznej značky, tvaru či farby.

Príslušenstvo k žehličke

K žehličke sa vám určite zíde žehliaca doska. Tá ponúka vcelku veľkú plochu, na ktorú si viete uložiť bez problémov rôzny typ oblečenia. Doska na žehlenie tiež zvláda vysoké teploty a preto zaručuje pohodové žehlenie.

Tak na čo čakáte? Kúpte si žehličku aj vy!