Starnutie je bežný biologický jav, ktorý sa deje odiakživa. Ľudia proste starnú. Niekomu to príde úplne normálne a vie sa zmieriť s tým, že už jednoducho mladosť odišla. Niektorý sa však starnutia boja a boli by najradšej mladý až do smrti. Ak patríte do tejto skupiny nestrachujte v súčasnosti sa už dá starnutie spomaliť. Ale ako?

V súčasnosti sa ešte nepodarilo úplne zastaviť starnutie no je už vyvinutých niekoľko možností ako aspoň starnutie spomaliť. Starnutie vieme spomaliť najmä úpravou vrások na tvári, pretože práve vrásky vedia byť znakom staroby. Vrásky sa v súčasnosti odstraňujú chirurgicky, ale aj použitím rôznych kyselín, vitamínov a podobne. Táto metóda sa nazýva mezoterapia. Čo to vlastne je?

Čo je to mezoterapia?

Na odstraňovanie vrások sa používa zákrok nazývaný mezoterapia. Mezoterapia je procedúra, ktorá pomáha pokožke vrátiť svieži a mladistvý vzhľad, čím vlastne spomalí starnutie. Pri tomto zákroku sa najčastejšie používa kyselina hyalurónová. Kyselina hyalurónová, ktorá sa v našom tele vyskytuje prirodzene, na seba viaže vodu. A keďže sa vekom tvorí menej kyseliny hyalurónovej, pokožka je dehydrovaná a zostarnutá. Priebeh operácie nie je zložitý. Najprv sa pokožka dezinfikuje a potom lekár postupnými vpichmi manuálne, alebo mechanicky dostáva do kože kyselinu hyalurónovú. Po zákroku sa niekedy aplikuje aj LED terapia. Výsledkom zákroku je omladenie a spevnenie pokožky, rovnako aj zjemnenie jaziev, či podpora rastu vlasov. Práve týmito procedúrami sa dá aspoň čiastočne a vizuálne spomaliť starnutie.

Iné možnosti spomalenia starnutia

Ak nechcete podstúpiť mezoterapiu, alebo iný chirurgický zákrok, kyselinu hyalurónovú viete získať z krémov, mastičiek, alebo vodičiek. Samozrejme účinnosť bude trochu tlmená, keďže sa nedostane do tela až také veľké mnozštvo kyseliny ako pri vpichovaní.

Neváhajte a omlaďte svoju pleť aj vy!