Ak ste pracujúcim človekom, určite to poznáte. Nie len na Slovensku, ale všade vo svete ľudia musia odvádzať dane. Výnimkou nie sú ani daňové raje, kde sú síce najnižšie sadzby, ale aj tak sa tam platia. Ak pracujete v zahraničí, formálne veci a daňové priznania pre vás nemusia byť jednoduchou záležitosťou, najmä kvôli zložitej legislatíve v cudzom jazyku.

Na konci každého daňového obdobia musíte odovzdať daňové priznanie úradom. Ak vám vznikne daňový preplatok, peniaze sa vám vrátia. Veľa ľudí odchádza za prácou práve do Nemecka, kde sú vysoké platy a iný životný štýl. Ak teda platíte dane v Nemecku, a ich legislatíva vám nie je zrozumiteľná, nemusíte hneď zahadzovať príležitosť pre vrátenie daní, keď sa práve v dnešnej dobe každé euro navyše hodí. Priemerná doba na vrátenie daní z Nemecka trvá približne desať týždňov. Skúste si teda sami prepočítať, či sa vám oplatí za túto nie príliš dlhú dobu získať vaše peniaze späť alebo ich tam len tak nechať, aj keď na nich máte plné právo.

Nechcená byrokracia

Dnes už existujú mnohé služby, vďaka ktorým si už nemusíte robiť ťažkú hlavu z financií. V oblasti peňazí vám ochotne poradia a vyriešia formuláre za vás. Je pre vás nemčina komplikovaný jazyk a nerozumiete mu? Sú pre vás nezrozumiteľné daňové priznania a chceli by ste s nimi pomôcť? Pokiaľ nechcete strácať čas so zbytočnou byrokraciou, a radšej by ste ho využili inak, aj keď viete, že je potrebné vyplniť daňové priznanie, je tu pre vás jednoduché riešenie.

Obráťte sa na TJ – Legal, kde poskytujú okrem iných finančných služieb najmä vybavenie vrátenia daní zo zahraničia. Budú vašimi zástupcami pri komunikácii s nemeckými úradmi a vašim zamestnávateľom, a ak vaše podklady nebudú úplné, môžu ich za vás vyžiadať oni. Na slovenskom trhu pôsobia už od roku 2008 a ich služby vám môžu byť nápomocné. Uľahčite si povinnosti a prenechajte to na ľudí, ktorých to baví a s radosťou vám poskytnú svoje služby.