Potrebujete nový herný počítač, na ktorom rozbehnete aj najnovšie prepracované hry? Potom sa nezaobídete bez výkonného stroja. Zaplatiť ale za neho rozhodne nemusíte toľko, koľko vidíte pri reklamách na najnovšie počítače. Kvalitne repasovaný herný PC totiž dokonale splní všetky predpoklady a zároveň šetrí značné peniaze.

Bez čoho sa nezaobíde kvalitný herný počítač?

Poriadna herná počítačová zostava dokáže rozbehnúť aj naozaj náročné hry vo vysokej kvalite. Pre maximálny pôžitok z hry nesmie chýbať kvalitný monitor, klávesnica, myš, slúchadlá a pohodlné herné kreslo. Úplne kľúčovou súčasťou je však herný stolný počítač.

Čo všetko musí obsahovať a ako kúpiť výkonný počítač za výhodnú cenu? Vybrať si lacný herný počítač pre hranie hier síce ušetrí vašu peňaženku, ale pri pomalom načítaní, zasekávaní a nízkom výkone naopak potrápite svoje nervy a prídete o pôžitok z hry. Jednoznačne najlepší pomer ceny a výkonu tak ponúkajú repasované herné počítače.

Procesor

Pre herné notebooky sú tradične najlepšou voľbou procesory Intel. Kľúčovým parametrom je potom počet jadier a frekvencia procesora. Čím väčší, tým lepší. Chybu tak určite neurobíte výberom modelu s Intel Core i5, prípadne rovno i7.

Grafická karta

Veľa hier je založených na grafickom spracovaní, ktoré prináša ešte väčší pôžitok z hry. Kto si chce vychutnať všetky detaily a hru si pustiť v najvyššom možnom rozlíšení, sa nezaobíde bez poriadnej grafickej karty. Existuje ich neuveriteľné množstvo a pre výber tej najlepšej poslúžia porovnávacie testy nových modelov podľa cenových kategórií.

Dostatok diskov

Hry vyžadujú dostatok miesta na disku. Jeden tak spravidla nestačí. Minimálne množstvo diskov pre herný počítač sú dva, kedy operačný systém je na SSD disku a pre ukladanie hier máte HDD disk. Výhodu stolného počítača predstavuje ľahká manipulácia s diskami, kedy nebýva problém zaobstarať viac kusov a získať pozoruhodnú kapacitu.

A čo mechanika?

V dnešnej dobe už dávno nie je mechanika nevyhnutnou súčasťou herného počítača. Väčšina hier sa totiž predáva v podobe elektronickej licencie a je tak priamo k stiahnutiu. Ak ale máte obľúbené staršie tituly, ktoré sú priamo na DVD či snáď dokonca CD, mechanika bude jedným z parametrov, podľa ktorého budete vyberať.

Ako ušetríte? Vyberte repasované herné počítače

S kúpou počítačov je to ako s novými autami. Tie nové veľkú časť svojej hodnoty stratia už len vo chvíli, keď ich rozbalíte z krabice. Aj napriek tomu sú však stále výkonné a plne funkčné. Podobné je to s repasovanými počítačmi, ktoré sú až o 70 % lacnejšie v porovnaní so zbrusu novými kusmi. Např. na inComputer.sk.

Každý repasovaný počítač je navyše podrobený dôkladným náročným testovaním. Akonáhle sa objaví chybný diel, je vymenený za nový. Na repasovaný počítač je poskytovaná záruka na dobu 12 mesiacov. Za výrazne výhodnejšiu cenu si tak zaobstaráte počítače od známych značiek, ako sú Lenovo, Dell, HP a ďalšie.