Rozhodovanie o tom, aká podlaha je vhodná pre váš domov, nie je ľahké. S toľkými možnosťami a výrobcami môže trvať aj niekoľko mesiacov, kým si vyberiete ten najlepší možný variant, ktorý splní vaše požiadavky. Nábytok a ďalšie bytové vybavenie môžete časom vymeniť, ale podlahu budete využívať aj niekoľko desiatok rokov.

Často a neprávom je majiteľmi domov ignorovaná PVC podlaha. Siahajú totiž po luxusnejších riešeniach – drevených podlahách alebo kamenných a keramických dlaždiciach. Ideálna podlaha pre váš domov by mala tvoriť dokonalú rovnováhu medzi luxusom a cenou. A tú nájdete v jednom slove – PVC.

Kde sa PVC používa?

PVC podlaha je vhodná do zón s nízkou prevádzkou. Vinylové podlahy sú ideálnou voľbou tam, kde je vlhko. Nájdu využitie napríklad v kuchyniach, kúpeľniach a podobne.

PVC podlaha má dlhú životnosť

PVC podlahy sa vyznačujú trvácnosťou, pretože sa jednoducho čistia a udržiavajú. Sú tiež vodeodolná a hodia sa aj do vlhkých priestorov na rozdiel od iných druhov podlahových krytín. Je nutné si ale dávať pozor, pretože ostré a ťažké predmety podlahu môžu poškodiť.

Jednoduchá montáž

Inštalácia PVC podláh je jednoduchá. Je ale potrebné presne zmerať podlahovú plochu. PVC môže byť inštalovaný na betón aj na tvrdé drevo.

V prípade poškodenia alebo priehlbín je komplikované podlahu navrátiť do pôvodného stavu.

PVC je odolná voči vode

PVC podlahové krytiny sú odolné voči vode a vlhkosti, pretože neexistujú žiadne spoje, cez ktoré by presakovala voda a poškodil sa podklad.

Je jednoduchá na údržbu

PVC podlaha je odolná voči škvrnám. Rozliaty materiál ako olej či iné tekutiny vyčistíte poľahky vlhkou handrou.

Vyžaduje len málo starostlivosti. Stačí ju zametať pravidelne a používať vlhký mop, a podlahy budú žiariť čistotou.

Myslite na zmeny farby

Farby môžu vyblednúť, ak je podlaha vystavená slnku. Poškodiť ju môžu aj extrémne teploty.

Podlaha tvorí veľkú časť vášho domu, takže nezabudnite zvážiť, čo presne od nej očakávate a či vybraný variant skutočne spĺňa vaše požiadavky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *