U našich susedov, v Českej republike, spočítali, že nás dieťa od narodenia do 18 roku veku vyjde na 64 000 €. Problémom je, že to rozhodne nie je finálna čiastka. Veď české deti odchádzajú z domova až v 26 rokoch. Naše, na Slovensku, dokonca až v 31 rokoch. Pozdejšie z domova obchádzajú zo štátov európskej únie už len Chorváti a Malťania. Čo s tým? Šetrite a nakupujte z druhej ruky.

Už novorodenec nás za prvý rok svojho života stojí 5000 až 6000 €. Táto čiastka je samozrejme veľmi individuálna, pretože vždy záleží na tom, či musíte kupovať kompletnú výbavu pre dieťa, či niečo od niekoho dostanete, alebo dieťatko podedí veci po staršom súrodencovi. Niektoré veci sa jednoznačne oplatí nakupovať z bazáru, alebo tieto lacné nákupy kombinovať s nákupmi v bežných obchodoch. Tam už len dokúpime, čo sme nezohnali, alebo si doprajeme občas niečo, čomu skutočne napríklad po stránke dizajnu nevieme odolať.

Oblečenie pre deti z bazáru sa vyplatí

Dnes už nemusíme obiehať sekáče. Úprimne, v nich by som toho príliš nenakúpila. Vďaka online inzercii sa oblečenie pre deti z bazáru nakupuje omnoho ľahšie. Maminky veľmi často predávajú celé balíčky oblečenia, ktoré pre danú vekovú skupinu, napríklad pre novorodencov od 0 do 1,5 roku, teda vo veľkostiach 52 až 74. Niečím podobným určite začnite. Hlavne ak máte prvé dieťatko, je to perfektný základ jeho šatníku. Ušetríte veľké množstvo peňazí a dokonca viac vynosíte aj mnohé nové veci, ktoré si kúpite, alebo dostanete. Budete mať totiž oblečenie do zaujímavých a vhodných kombinácií. A to za pár euro.

Na bazáre nájdete ponuky aj od mnohých profi predajcov, ktorý vozia oblečenie pre deti väčšinou z Anglicka. Takto sa dostanete k super kvalitnému oblečeniu, často nosenému minimálne, alebo vôbec. Môže ísť dokonca o prémiové módne značky. Oplatí sa hľadať Next. Je to veľmi obľúbená značka nielen s oblečením pre deti, ktoré je v úžasnom dizajne a hlavne, vydrží desaťkrát viac ako iné. Nové je pritom pomerne drahé a vie pekne zamávať rodinnými výdajmi na dieťa.

Detský nábytok z bazáru je ďalším segmentom, kde sa dá ušetriť

Detský nábytok pre bábätká je skutočne len na krátko. Kto z nás ale netúži našej princeznej, alebo princovi, zariadiť snovú izbičku? Urobte to, ale nakupujte nábytok na bazáre. Detský nábytok pre bábätká býva ako nový, nepoškodený. Lacný detský nábytok nájdete aj na Inzercia.sk. Kúpite aj samostatné kusy: detskú postieľku, kolísku, rôzne spacie hojdačky pre bábätká, ale aj detskú stoličku. Práve kvalitná detská stolička je veľmi často veľkou investíciou. Potom nás mrz, lebo nie každé dieťa v nej vydrží. Vo výsledku môže byť len na pol roka.

Čo ešte pre dieťa z bazáru?

Určite sa vyplatí kúpiť v bazáre kočík. Ak chcete lepší a nemáte peniaze, riešením je práve bazár. Často hľadáme aj „autosedačky inzercia“. Nie je sa čomu diviť, sú drahé. V bazáre ich kúpime lacnejšie a opäť si vďaka nižšej cene môžeme dovoliť tie, ktoré obstáli lepšie v profesionálnych testoch. Z bazáru sa dá kúpiť aj sedačka na bicykel, prvý detský bicykel, či rôzne ďalšie športové potreby.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *