AF REHAB je rehabilitačné centrum so špecializáciou na fyzioterapiu a rehabilitáciu pre deti aj dospelých pacientov. V rámci Slovenska ide o jediné špecializované pracovisko na SPS Spirálnu stabilizáciu známu tiež ako SM systém. Klinika tiež ponúka služby certifikovaných terapeutov zameraných na Vojtovu metódu či Funkčnú manuálnu medicínu.

Rehabilitačné centrum AF REHAB ponúka celú škálu služieb pre pacientov, od vstupných vyšetrení, cez rehabilitáciu detí a dospelých, až po starostlivosť o športovcov a športové kluby, služby pre firmy a školenie nových špecialistov.

Rehabilitácie pre deti

Rehabilitačná starostlivosť začína už vývojovou analýzou bábätka a starostlivosť pokračuje až do adolescentného veku. AF REHAB má vlastných špecialistov na Vojtovu metódu vyškolených v Olomouci, v školiacom centre Vojtovej metódy RL-Corpus. Fyzioterapia v Bratislave, to je starostlivosť o predčasne narodené deti, deti s mozgovou obrnou, s torticolisom, s centrálnou koordinačnou poruchou, s pohybovými poruchami na základe poškodenia mozgu, o deti s plochými nohami a ďalšími deformitami, aj o deti s problémami s dýchaním, žuvaním a prehĺtaním. Prístup špecialistov je jasný – urobiť odborníkov na rehabilitáciu zo samotných rodičov. Tí sa naučia s deťmi správne cvičiť a deti pri cvičení koordinovať.

Fyzioterapeutické služby pre dospelých

U dospelých sa v AF REHAB špecializujú na liečbu bolestí chrbta, poškodených medzistavcových platničiek, skolióz, artróz a deformít končatín. Liečia sa tu bolesti hlavy, migrény, závrate, pískanie v ušiach, mozgové príhody aj miešne lézie. Súčasťou ponúkaných služieb je tiež predoperačná príprava a pooperačná starostlivosť po operácie chrbtice. Využíva sa celé spektrum rôznych metód: Vojtova metóda, Spiraldynamik, Kineziotaping, Koncept Jarmily Čápovej, Flossing a ďalšie. V AF REHAB sa učí zdravá chôdza.

Exkluzivitu má centrum tiež vo Funkčnej manuálnej medicíne vyvinutej Doc. MUDr. Miroslavom Tichým CSc. v roku 2003. Špecializuje sa na odhalenie skrytých zápalov v tele cez diagnostiku pohybového aparátu a jeho porúch. Metóda vychádza z tézy, že sa všetky problémy vnútorných orgánov premietajú do pohybového aparátu. Vychádza z celostného prístupu k telu.

Miesto, kde sa školia špecialisti na fyzioterapiu

Firma tiež ponúka odborné školenia – kurzy a semináre, webináre, aj ročné štúdium metódy SPS – Špirálnej stabilizácie. Odborné kurzy môžu prebiehať priamo v center AF REHAB, ale aj priamo u klienta – doma či na pracovisku.