Všetci sa vo svojich domovoch chceme cítiť príjemne. Po dlhom a náročnom dni v práci je domov miesto, ktoré nám poskytne útočisko pred svetom. Aj preto musí byť zariadený tak, aby vyhovoval našim potrebám a zodpovedal nášmu vkusu. Pochybenie pri zariaďovaní interiéru nebýva žiadnou výnimkou. Čoho by ste sa teda mali pri zariaďovaní interiéru vyvarovať?

Jeden štýl a dosť

Je pravda, že by ste si pri zariaďovaní mali vybrať jeden dominantný štýl. Vďaka nemu bude celý proces jednoduchší. Avšak, nemusíte sa ho držať striktne. Výsledný efekt totiž môže byť nežiaduci. Miestnosti, ktoré sa držia prísne jedného štýlu pôsobia fádne, chladne a neinšpirujúco. Skombinovať niekoľko štýlov je dovolené a navyše, podobným spôsobom získate omnoho viac slobody.

Inštalované umenie

Pozor na umenie na stenách. To by malo visieť vo výške očí priemerne vysokého človeka. Nikto by sa nemal dívať hore alebo nedodaj k zemi, aby si obraz mohol pozrieť.

Primalý kusový koberec

Pri zariaďovaní obývačky nezabúdajte na kusový koberec pod konferenčný stolík. Ten by mal vynikať, zdôrazniť krásu drevených parkiet alebo korkovej podlahy. Tomu zodpovedá aj dostatočná veľkosť kusového koberca. Vyhýbajte sa kobercom, ktoré sú príšli krátke a rozmerovo menšie.

Strach z farieb

Nebojte sa pri zariaďovaní farieb. Naopak, uvoľnite sa a popustite svojej fantázii a kreativite uzdu. Nič nie je nudnejšie ako interiér, ktorý sa nesie v jednom odtieni. Vytvorte preto žiarivé kombinácie, ktoré budú návštevníkov inšpirovať a upútajú ich.

Strach z originality

Mnohí sa pri zariaďovaní interiérov radšej držia toho známeho. Tipov z Instagramu a Pinterestu je predsa viac ako dosť. No a výsledok je nakoniec fádny. V dekoráciách sa vôbec nezrkadlí vaša osobnosť ani originalita. Preto sa namiesto kopírovania odviažte a tipmi na sociálnych sieťach sa iba inšpirujte. Použite ich ako odrazový mostík k svojmu vlastnému štýlu.

Napsat komentář