Ak vlastníte sklad, alebo firmu, kde potrebujete často odkladať veci na palety, či do boxov, určite viete, že zohnať palety je niekedy náročné. Väčšina paliet je častokrát z dreva, čo teda asi nebude veľmi šetrné k našej planéte. Kde nájsť palety, ktoré šetria našu planétu?

Drevené palety sú síce z prírodného materiálu, no museli sa kvôli nim vyrubať lesy. Lesy sa nedajú nahrádzať rýchlo a preto sa prišlo na oveľa šetrnejší materiál, ktorý sa dokáže recyklovať a sú z neho vyrobené palety. O čo ide?

Aké palety šetria planétu?

Zabudnite na palety z dreva. Kúpte si radšej palety z plastu. Aj keď sa to bude zdať čudné, našu planétu šetria práve palety z plastu. Plastové palety sú však vyrobené z recyklovateľného plastu, takže sa plast dá použiť niekoľko krát. Aj keď sú palety z plastu, dokážu udržať aj ťažký náklad, čo z nich robí ideálneho kandidáta do vašej firmy, či skladu. Ak potrebujete niečo väčšie na prepravu, môžete skúsiť skladacie kontajnery.

Kontajnery sú ľahké a kompaktné a preto sa ľahko prevážajú. Tieto kontajnery dokážu udržať obrovskú váhu a preto v nich môžete prenášať hocičo. Takéto kontajnery sa určite hodia do každej firmy, ktorá potrebuje prenášať veľa menších vecí. Firma, ktorá takéto palety a kontajnery ponúka sa volá Schoeller Allibert. Svoje pomôcky ponúkajú hlavne v technických priemysloch a teda najmä pri logistike a preprave. Ak máte firmu, ktorá sa takémuto niečomu venuje, určite by ste mali platovú paletu, či skladací kontajner vyskúšať a presvedčiť sa, že ide o naozaj prvotriedny produkt.

Ak sa palety zničia, alebo ich nebudete potrebovať, dajú sa znovu zrecyklovať a niekto ich opäť využije. Práve vďaka recyklovaniu vieme totižto našu planétu šetriť a nemusíme tak vyhadzovať čoraz viac smetí. Takéto palety, či kontajnery nestoja ani príliš veľa, takže sa vysokej ceny nemusíte obávať.

Nečakajte a začnite šetriť našu planétu aj vy!