Urobte deťom na Vianoce radosť novou detskou izbou

Vianoce sa blížia a my už za necelé dva mesiace budeme sláviť tento najkrajší deň v roku. Pred nimi však nasledujú zhonom ohľadom vyberania a nákupu darčekov, vrátane najrôznejších príprav, čo by sme často najradšej vypustili, ale nevyhneme sa im. Najviac sa na Vianoce zaručene tešia deti, ktoré možno už teraz píšu list Ježiškovi, čo by rady našli pod stromčekom. Ak im chcete pripraviť obrovské prekvapenie a zároveň si ušetriť starosti, čo im zaobstarať tento rok, potom vám určité možnosti ponúka ich detská izba.

Každé dieťa chce mať svoj svet, čo najkrajší. Trávi v ňom pomerne dosť času, jednak tu spí, ale tiež hrajú, tí väčší sa potom pripravujú do školy a bývajú tu aj počas voľných chvíľ. Práve nový detská izba, alebo niečo z jeho vybavenie, môže byť krásnym darčekom k tohtoročným Vianociam pre to vaše dieťatko. Ukážme si, v akom duchu by ste im mohli zariadiť úplne novú miestnosť, prípadne si priblížiť zopár tipov na štýlový detský nábytok, ktorý sa môže krásne vynímať aj u vás doma.

Detská izba pre bábätko

Začať by sme mali u tých najmenších – bábätiek. Bábätká a batoľatá ešte nebudú mať z nového detskej izby rozum. Avšak to neznamená, že by ste na ne mali v tomto ohľade zabúdať. Aj tieto potrebujú mať svoj vlastný svet a vytvoriť detskú izbu pre bábätko je rovnako tak dôležité. Kde inde by ste svoje dieťatko prebaľovala, kam dávali ich oblečenie, dojčenské potreby a hračky? Dominantu by jednoznačne mala tvoriť detská postieľka, ktorá je v jeho prvých mesiacoch života v podstate celým svetom. Pri výbere dbajte na bezpečnosť, zdravotnú nezávadnosť a kvalitu. Zvoliť si môžete postieľku s nastaviteľným roštom, s posuvnou bočnicou či vysúvacom sprušle. Dôležité je tiež nezanedbať výber kvalitné matrace. Ďalej sa vám bude hodiť prebaľovací pult a skriňa alebo komoda na oblečenie a ďalšie potreby pre bábätko. Ak by sme mali odporučiť farby, voľte bielu v kombinácii so sladko ružovú alebo svetlo modrou.

 

Detská izba pre menšie deti 

Ak máte doma o niečo väčšie dieťa, dajme tomu do predškolského veku, verte, že aj im urobí nový detskú izbu veľkú radosť. Aj v nízkom veku vaša ratolesť vníma, v akom prostredí žije. Pripravte mu teda tie najlepšie podmienky pre hranie s ohľadom na jeho zdravý vývoj. Moderné detské izby sú riešené originálnym dizajnovým spôsobom a vyžaruje nich radosť a hravosť. V tomto prípade sa zamerajte na posteľ a dostatok hracích prvkov. Nesmie chýbať skriňa na šaty a odkladacie priestory na hračky. Ako posteľ možno zvoliť menej tradičné prevedenie, napr. V tvare autobusu. Farby vyberajte hravé a pestré.

Detská izba pre školáka 

Školák už vyžaduje iné potreby súvisiace so školskými povinnosťami. Rovnako je potrebné už rozlišovať, či sa jedná o detskú izbu pre dievča alebo pre chlapca. Do takejto miestnosti je nutné kúpiť poriadny písací stôl a kvalitnú stoličku. Hodiť sa môže aj skriňa s policami na ukladanie knižiek, zošitov a školských potrieb. Izbu laďte do veselých farieb a nechajte výber pokojne na vašej ratolesti.

Detská izba pre študenta

Väčšie deti už nechcú bývať v detskej izbe v tom pravom slova zmysle, ale skôr v takom, ktorý bude tak trochu v štýle obývacej izby a spálne. Študentské izby sú zariaďované tak, aby v nich mal študent dostatok miesta pre štúdium, ale aj na koníčky a odpočinok. Nesmie chýbať kvalitná posteľ o rozmeroch min. 80×200 cm a správna matraca. Odporúčame vytvoriť v izbe odpočinkovú zónu, kde sa dá aj učiť na testy a skúšky. K tomu skvele poslúži napríklad kreslo, pohovka či sedací vak.

Nové zariadenie do detskej izby, alebo rovno celý nový, je veľmi hodnotný darček na Vianoce, ktorý poteší vašu ratolesť v ktoromkoľvek veku. Nevyhadzujte peniaze za zbytočnosti a hlúposti, ale napríklad práve za praktický, štýlový a moderný detský nábytok.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *