Spodná bielizeň je tajomnou súčasťou našich outfitov a skrýva mnoho tajomstiev a faktov, ktoré vás možno šokujú. Zaujímajú vás fakty o pánskej spodnej bielizni? V tom prípade čítajte ďalej.

Krátka história pánskej spodnej bielizne

Prvá zmienka o všetkom, čo sa podobá spodnej bielizni, sa datuje do dávnej minulosti, 7000 rokov pred našim letopočtom, až do starovekého Egypta a má podobu bedrovej látky. Išlo v podstate o prúžok tkaniny omotaný okolo intímnych partií, čo tak trochu pripomínalo plienku.xa

V 13. storočí sa objavilo spodná bielizeň, ktorá položila základ dnešnej. Išlo o voľne spodné tielka a nohavice. Obdobie renesancie dbalo viac na módu, spodná bielizeň začala byť vnímaná viac sexuálne a stala kratšou.

Nasledujúce storočia prebehli len malé zmeny – v tkaninách či dĺžka. Slipy sa objavili až tridsiatych rokoch. Neskôr na trh prišli aj boxerky a muži si tak mohli vyberať z viacerých kúskov.

Vášnivá diskusia

Boxerky verzus trenírky – táto otázka dokáže vždy podnietiť živú diskusiu. Nedávna štúdia zistila, že 41 % mužov uprednostňuje trenírky , zatiaľ čo 27 % nedá dopustiť na boxerky. Aj keď sú väčšinou vyrobené z rovnakého materiálu, napríklad z bavlny a elastanu, hlavný rozdiel je v tom, že je pri boxerkách časť pokrývajúca nohy dlhšia a tesne prilieha k stehnám. Naopak, trenírky sú voľnejšie, čo niektorí muži považujú za pohodlnejšie.

Pánska spodná bielizeň a vzťahy

Štúdie ukazujú, že vzťahový status hrá v nosení spodnej bielizne rolu. V priemere si ženatí muži menia spodnú bielizeň dvakrát častejšie ako muži nezadaní. To môže byť dané aj tým, že muži nosia spodnú bielizeň niekoľko dní po sebe, a chvíľu trvá, kým sa im nazbiera bielizeň na pranie. Na druhej strane, muži, ktorí žijú so svojimi partnerkami o svoju čistotu dbajú viac.

Šťastie a nový rok

Mnohí ľudia si stanovujú novoročné predsavzatia, ktoré im pomôžu dosiahnuť úspech a šťastie. A ako s tým súvisí spodná bielizeň? Legenda hovorí, že farba spodnej bielizne, ktorú nosíte 31. decembra, môže zmeniť váš rok. Tí, ktorí dúfajú v dobré zdravie, by na sebe mali mať modrú farbu, zatiaľ čo tí, ktorí hľadajú lásku, musia staviť na ružovú.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *