Ak máte na starosti akýkoľvek sklad, určite viete, že uložiť tovar čo najviac efektívne nemusí byť jednoduché. Dôležité je každé rozloženie a tomu treba prispôsobiť aj skladovacie návyky. Najjednoduchším riešením je mať tovar uložený na paletách, s ktorými je manipulácia jednoduchá. Kde nájsť tie najlepšie palety a prečo by ste mali uprednostniť plastové pred drevenými?

Zaujímavosťou je, že drevené euro palety sú síce klasickým riešením, lacnejším, ale aj náchylnejším na poškodenie. V prípade potravinárskeho priemyslu by ste napríklad mohli mať v sklade len plastové palety, a to z dôvodu hygieny, ktorá pri drevenej palete nie je takmer možná, zatiaľ čo plastovú paletu môžete kedykoľvek umyť. Plastové palety vás síce budú stáť viac peňazí, no ich životnosť je dlhšia a vy tak investujete do lepšej budúcnosti, vďaka recyklovateľnému materiálu.

Aké sú výhody plastových paliet?

Plasty sú všeobecne ľahkým materiálom a aj napriek tomu majú vysokú nosnosť, čo umožňuje prevážať na malom priestore aj niekoľko stoviek kíl naraz. O kvalite materiálu vypovedá aj fakt, že plastovú paletu len tak nezlomíte, čo by sa vám mohlo stať pri drevenej euro palete, z ktorej koniec koncov môžu pri poškodení trčať aj klince, a vy môžete ľahko prísť k úrazu. Plastové palety sú odolné voči korózii a nepriaznivým vonkajším podmienkam, nenavlhnú tak, ako drevené. Výhodou je jednoduchá manipulácia, ktorá umožňuje premiestňovanie palety s vysokozdvižným vozíkom. Nezabúdajte na to, plast má väčšiu životnosť a navyše, pri plaste si môžete zvoliť z rôznych veľkostí palety.

Kde nájdete kvalitné plastové palety?

Spoločnosť Schoeller Allibert vám na svojej webstránke ponúka kvalitné plastové palety z recyklovateľného materiálu a v rôznych veľkostiach. Ich dlhoročná tradícia na trhu zaručuje kvalitu a spoľahlivosť ich produktov. Logistické požiadavky sú rôzne a tomu spoločnosť prispôsobila aj výrobu paliet, ktoré nájdete v ôsmich štandardných veľkostiach a v 5 rôznych typoch. Využiteľné sú teda vo viacerých priemysloch a sektoroch, sú vhodné aj pre využitie prepravy lietadlom.

Buďte efektívni a šetrní

Šetrite časom, priestorom, nákladmi a aj životným prostredím. Ušetriť môžete ak kopec stresových situácií, pri ktorých by vám drevené palety narobili viac škody ako úžitku. Plastové palety sú trvanlivé a dbajú na hygienu, nakoľko ich môžete pravidelne umývať. Sú vhodné v akýchkoľvek teplotných podmienkach od -20 až do +60 stupňov.

Preprava budúcnosti

Plastovú paletu jednoducho nevyhodíte po pár použitiach. Neopotrebuje sa a vy ju môžete využívať stále dookola. Je ekologickým riešením, ktoré prináša výhody a ľahkú manipuláciu a uskladnenie. Využite aj vy príležitosť a skladujte efektívne a pokrokovo.