Aj medzi parfumovými značkami existujú stálice, ktoré stáli na začiatku zrodu moderného parfumerského priemyslu. Práve tieto evergreeny sú dokonalou voľbou keď neviete, po akom parfumu siahnuť trebárs vo chvíli, keď ho chcete venovať ako darček. Dve z týchto značiek si pripomenieme: Chanel a Lacoste.

Určite ste si všimli, že vám tieto značky nechceme predstavovať, ale iba pripomenúť. To preto, že snáď nie je nikto, kto by ich nepoznal. Sú slávne aj vďaka svojim notoricky známym vôňam, ale nezaspali na vavrínoch a vyvíjajú sa ďalej.

Chanel je príbehom barovej speváčky, ktorá zmenila módu

Coco Chanel rozhodne nie je pravé meno tejto slávnej emancipovanej ženy. Gabrielle Bonheur Chanel, pôvodne barová speváčka, zmenila svet módy nielen svojimi nohavicovými kostýmami, malými čiernymi, ale aj tým, že jej parfum, Chanel N°5 je dodnes jedným najpredávanejších parfumov vôbec. Môj osobný názor je, že pristane ktorejkoľvek žene nad 38 rokov. Presne toľko bolo aj Coco Chanel, keď s týmto parfumom začala dobývať svet. Táto vôňa však nie je jedinou legendou. Rozhodne ich je viac. Kultové vône, ktorými sú Chanel Chance, Chanel Coco Mademoiselle, Chanel Allure Homme Sport i Chanel Gabrielle sú istotou, ktorá nesklame, či už chcete parfum venovať ako darček, alebo si nájsť konečne vôňu, ktorá nás bude zosobňovať.

Parfumy Chanel

Nádherné vône Chanel nie sú krikľavé. Vôňou, ani designom flakónov. Snažia sa s nami splynúť tak, aby na nás neparazitovali, naopak. Chcú nás pozdvihnúť vďaka uhrančivej vôni, ale nechcú na seba sťahovať pozornosť. Dámske parfumy Chanel sú klasikou, rovnako ako pánske parfumy Chanel.

Lacoste sú vône s tenisom v rodokmeni

Značka Lacoste má svoju športovú históriu. Založil ju v roku 1933 vtedy notoricky známy tenisový hráč, René Lacoste. Z fabriky na športové oblečenie postupne vyrástol fashion brand s francúzskym šarmom. V portfóliu takejto značky však nesmeli chýbať vône. Pre značku tak typický krokodíl nechýba ani na nich.

Parfumy Lacoste

Parfumy Lacoste oslovujú každého so zmyslom pre modernú a minimalistickú módu. Uhrančivé moderné parfumy majú športovú eleganciu, Vedia byť mužné i ženské, avšak podobne ako značka Chanel nechcú prekričať sami seba. Úchvatnou modernou a neprehliadnuteľnou sériou parfumov sú vône Eau de Lacoste L.12. Majú mnoho variácií a medzi obdivovateľmi a fanúšikmi značky sú takmer zbierkovou záležitosťou. Aktuálnym hitom sú parfumy, ktoré vznikli ako spolupráca značky a známeho umelca Jeremy Ville. Tento umelec s netradičným grafickým prejavom sa dostal aj na flakóny a do reklamy Lacoste. Parfum nájdete v dámskej aj v pánskej verzii. V oboch vás uchváti nielen vôňa, ale aj design flakónu.