V súčasnej dobe sa stále častejšie správajú vtáky ako domáci maznáčikovia. Ľudia o ne skrátka majú záujem, už ich nebaví chodiť so psom na prechádzky, už nechcú upratovať mačacie záchody. Chcú mať okrídleného spoločníka, s ktorým si budú môcť porozprávať. Práve vďaka schopnosti naučiť sa hovoriť sú veľmi atraktívne papagáje, a to dokonca tí najmenší, ktorým tiež hovoríme andulky.

Pokiaľ hovoríme o andulkách, hovoríme vlastne o papagájovi vlnkované, ktorého je možné chovať v nespočetne veľa farebných variáciách. Počet chovateľov anduliek neustále rastie, je to spôsobené hlavne tým, že sú to nenároční maznáčikovia, ktorí sa navyše môžu naučiť pár slovíčok. Navyše andulky nie sú tak nároční ako papagájiť, nevyžadujú dokonca ani tak veľké klietky. Plne si postačí s vtáčou klietkou či vonkajšie voliérou, ktorú postavíte zo stavebnice Aluhobby a z hlinikových profilov.

Zaujímavé fakty o andulkách

Ak ste vášnivým chovateľom, potom by ste mali vedieť o andulkách úplne všetko. Vybrali sme však niekoľko zaujímavých faktov, o ktorých ste možno nemali ani tušenie.

Vedeli ste, že …?

· Vhodnejšie pre chov anduliek je klietka nízka a dlhá? Je ďaleko lepšie ako klietka vysoká a úzka.

· V žiadnej klietke pre andulku nesmie chýbať hračky, ako sú napríklad zrkadlá, zvončeky alebo malé loptičky? Andulky sú hravá stvorenia, ktorá si chcú naozaj stále hrať. Ak na to nemáte chuť, dajte im do klietky čo najviac hračiek.

· Každý deň sa musí vymieňať andulce voda, a to buď v napájačke, alebo v kúpeľničke. Vodu je vhodné dávať studenú, nemala by byť však úplne studená.

· Aj andulky môžu mať z človeka strach! Andulka by mala byť v kontakte s človekom už od raného veku, inak nemusí nikdy dôjsť k ochočení andulky.

· Existujú andulky, ktoré sa svoje prvé slovo môžu naučiť aj po dvoch týždňoch pri novom chovateľa. Iné sa svoje prvé slovo naučia po mesiaci, niektoré sa nenaučí prvé slovo vôbec.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *